Badanie: Zarobki trenerów personalnych w Polsce 2016. Weź udział i odbierz raport!

Wokół zarobków trenerów personalnych krążą różne teorie – jedne mają jakieś pokrycie w rzeczywistości, inne zaś można włożyć między bajki. A jak to wygląda w praktyce? To właśnie ma pokazać zupełnie nowe badanie: Zarobki trenerów personalnych w Polsce 2016. Ale zacznijmy od początku.

Tak jak obiecywałem, wracam do tematu, który poruszyłem w artykule: Ile zarabia trener personalny? A jest to temat-rzeka, budzący duże emocje, pełen rozważań, domysłów, a nieraz i mitów. Niemniej, z nurtem tej rzeki wciąż powracają te same pytania: Ile zarabiają trenerzy personalni? Od czego to zależy i jaki możemy mieć wpływ na wysokość naszych dochodów?

Zdawałoby się – temat tabu. A jednak tamten wpis spotkał się z dość dużym zainteresowaniem. Często bowiem podobne pytania (i wiele kolejnych) znajdowałem na swojej skrzynce mailowej lub słyszałem podczas prowadzonych szkoleń. To jak najbardziej naturalne! Umówmy się: wszyscy chcemy wiedzieć, ile możemy zarobić jako trenerzy personalni. Chcemy wiedzieć, co zrobić, aby rozwinąć naszą działalność i osiągnąć zadowalające zyski. Chcemy rozmawiać o pieniądzach. Skoro ta prawda dobitnie wybrzmiała, możemy spokojnie pozbyć się resztek niepotrzebnego skrępowania (jeśli takie były) i przejść do meritum 😉

Zarobki trenerów personalnych w teorii

Zarobki trenerów personalnych w Polsce 2016

We wspomnianym tekście mówiłem o czynnikach rzutujących na wysokość naszych zarobków – takich jak liczba i czas trwania sesji przeprowadzanych z poszczególnymi klientami czy też miejsce świadczenia usług trenerskich. Opisywałem różne zasady współpracy z klubem fitness, wspominając o kosztach fiskalnych lub związanych z promocją, różniących się w zależności od przyjętego wariantu działalności. No i oczywiście szacowałem, jak w poszczególnych przypadkach mogą wyglądać zyski.

Ale tak jak też wtedy zaznaczyłem, informacje i założenia, którymi się z Wami podzieliłem, w pewnej mierze mają charakter jednostkowy. Prawdopodobnie nie dają wystarczającej wiedzy, ponieważ nie są w stanie oddać pełnego obrazu sytuacji na obecnym rynku fitness. Obserwacje i wnioski wynikają ze znajomości rynku i moich doświadczeń, zdobywanych na przestrzeni kolejnych lat pracy. Owszem, są dla mnie niezwykle cenne – wciąż jednak pozostają moje 🙂

Zarobki trenerów personalnych w praktyce

Pomyślałem więc, że czas rozwiać choć część wątpliwości i uciąć zbędne rozważania. Postanowiłem przeprowadzić badanie dotyczące zarobków trenerów personalnych w Polsce, zebrać statystyki i finalnie – stworzyć raport, do którego będą mieli dostęp przyszli i obecni trenerzy personalni. Celem tej inicjatywy jest możliwość uzyskania praktycznej wiedzy na temat struktury zarobków i najkorzystniejszych systemów rozliczeń oraz dokładniejsza analiza czynników wpływających na wysokość naszych dochodów jako trenerów personalnych. Sądzę, że okaże się to istotne zwłaszcza dla osób, które rozpoczynają pracę w branży fitness lub jeszcze się nad tym zastanawiają.

W rzeczywistości jednak, mogę ten projekt tylko stworzyć i poprowadzić. Ale żeby wyniki badania były dla Was wartościowe – potrzebna będzie Wasza pomoc.

Dlatego chciałbym Was poprosić o wypełnienie krótkiej i anonimowej ankiety, którą znajdziecie tutaj. Warto podkreślić, że uczestnicząc w badaniu, współtworzycie poważny, największy raport o zarobkach trenerów personalnych w Polsce. Udzielenie odpowiedzi maksymalnie zgodnych z prawdą pozwoli Wam uzyskać aktualną i rzetelną wiedzę, dotyczącą sytuacji na rynku fitness.

Ale to oczywiście nie wszystko! Każda osoba, która wypełni ankietę, otrzyma 2 prezenty:

  • darmową mini prenumeratę magazynu TRAINER – 2 wydania papierowe
  • pełny, bezpłatny raport „Zarobki trenerów personalnych w Polsce 2016” – w formacie PDF, przesłany na podany w ankiecie adres e-mail

WYPEŁNIJ ANKIETĘ – KLIKNIJ TUTAJ

Badanie: Zarobki trenerów personalnych

Udział w badaniu zajmuje około 4 minut i dostarcza wiedzy na temat branży, w której działacie lub zamierzacie działać. A zatem, po co teoretyzować, skoro można odpowiedzieć na wcześniej postawione pytania w oparciu o realne i konkretne wyniki? 🙂

Co sądzisz o tym pomyśle? Będzie mi miło, jeśli podzielisz się opinią w komentarzach!

TrenerHUB - Trener Personalny Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *