Kim jest przeciętny trener personalny? Wyniki raportu.

Zastanawiasz się kim jest przeciętny trener personalny? Kim jest typowy Seba w koszulce z dumnie brzmiącym napisałem „Trener”? 🙂 Ten wpis może dać Ci kilka odpowiedzi na to pytanie.

W jednym z poprzednich wpisów zapraszałem do wzięcia udziału w badaniu. Na jego podstawie powstał raport: Zarobki trenerów personalnych w Polsce 2016. Dziękuje wszystkim, którzy wypełnili ankietę i wsparli tę inicjatywę. Bez was nic by nie powstało!

Na polskim rynku fitness brakuje badań, opartych na konkretnych liczbach. Typowe, międzysektorowe i wielostanowiskowe analizy wysokości zarobków w różnych sektorach polskiej gospodarki nie są w stanie pokazać wiarygodnych danych na ten temat. Materiał ten uwzględnia specyfikę branży, jej mechanizmy oraz charakter pracy trenera personalnego. Poniżej kilka szybkich danych pochodzących z badania.
Kim jest przeciętny trener personalny?

Raport: Zarobki trenerów personalnych w Polsce 2016

Zastanawiałeś się czy nie płacą Ci za mało? Chcesz poznać i porównać zarobki trenerów personalnych z całej Polski? Dane, zebrane w tym badaniu, pozwolą Ci określić czy Twoje wynagrodzenie jest na odpowiednim poziomie.

Celem badania było poznanie struktury zarobków, najkorzystniejszych systemów rozliczeń i czynników, które mają największy wpływ na wysokość naszych zarobków jako trenerów personalnych. Wyniki badania zostały opracowane na podstawie niemal 400 odpowiedzi w formie 30 stronicowego raportu. Raport wyślę Ci w formie pliku PDF na podany mail.

Otrzymaj swój 30-stronnicowy Raport: Zarobki Trenerów personalnych w Polsce 2016! Dołacz do: 1 866 wtajemniczonych, którzy poznają kolejne Sekrety Trenera!

Nie jesteś przekonany, czy raport jest ciekawy? Poniżej kilka danych pochodzących z niego.

Kim jest przeciętny trener?

  • Przeciętny trener jest mężczyzną, ma 28 lat oraz 2 lata i 10 miesięcy doświadczenia w pracy, jako trener personalny.
  • Pracuje w dużym mieście, powyżej 200 tys. mieszkańców. Z klubem, w którym prowadzi treningi, rozlicza się w systemie prowizyjnym na podstawie umowy cywilnoprawnej (zlecenie lub o dzieło).
  • Jego klienci płacą średnio 85,5 zł za jedną sesję treningową i wykonują, razem z nim, 7 treningów miesięcznie.
  • Trener przeprowadza miesięcznie 50,5 godziny treningów z 8 klientami.
  • Jego zarobek z jednego treningu to 57,41 zł netto (na rękę).
  • Miesięcznie zarabia 2657,92 zł netto (na rękę).
  • Wysokość jego prowizji wynosi 47,6 %.
  • Swój poziom satysfakcji z zarobków określa, jako „średni / neutralny”.
  • Ponad połowa trenerów zarabia mniej niż 3000 zł netto (na rękę) miesięcznie.

Zaciekawiły Cię te dane? Chcesz poznać szczegółową analizę rynku trenerów personalnych? Przygotowałem niemal 30 stronicowy raport zawierający szczegółową analizę zebranych danych. Raport prezentuje profil przeciętnego trenera personalnego, strukturę zarobków, najkorzystniejsze systemy rozliczeń z klubem i czynniki, które mają największy wpływ na wysokość naszych zarobków, jako trenerów personalnych.

Autorem raportu jest Tomek Mączka, Badanie powstało we współpracy z magazynem Trainer. Masz pytania? Zapraszam do kontaktu.

TrenerHUB - Trener Personalny Warszawa

1 thought on “Kim jest przeciętny trener personalny? Wyniki raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *